Dostęp do sieci drogą bezprzewodową

Laboratorium Komputerowe uruchomiło hotspoty umożliwiające podłączanie komputerów przenośnych do sieci wydziałowej/Internetu drogą radiową.

Połączenie tą drogą mogą uzyskiwać wszyscy pracownicy oraz studenci Wydziału posiadający konta w Centralnym Systemie Uwierzytelniania

Parametry sieci i sposób podłączenia

Aby zrealizować połaczenie komputer musi być wyposażony w kartę WIFI standardu 802.11a/b/g/n/ac.

SSID: eduroam

Przed podłączeniem do tej sieci należy pobrać instalator ze strony https://cat.eduroam.org odpowiedni do zainstalowanego systemu operacyjnego. W przypadku braku dostępu do internetu należy skorzystać z otwartej sieci eduroam-open. Do zalogowania do sieci eduroam będzie potrzebny login postaci pesel@uw.edu.pl, oraz hasło z CUS.

Zasięg

Zasięgiem objęty został cały budynek. Informacje o miejscach o zbyt niskim poziomie sygnału można zgłaszać na adres: wifi@mimuw.edu.pl.

Dostęp do sieci drogą przewodową

Spis sal w których znajdują się gniazdka Ethernet:

• sale wykładowe i ćwiczeniowe: 2180, 4420, 5440, 5820, 5840, 5850, 5870, 4050, 4060, 4070, 5050, 5060, 5070, sala konferencyjna przy sekretariatach,
  • sale komputerowe: wszystkie - 2041-2045, 3041-3045 (gniazdka są umieszczone w okolicy tablic),
  • biblioteka: obszar czytelni,
  • korytarze: 4p. wieża południowa i łącznik, 3 i 4p. wieża północna.

Pracownicy mogą także wykorzystywać wolne gniazdka w pokojach. Jeśli gniazdko nie jest aktywne, prosimy o kontakt: pok. 3010, root@duch.mimuw.edu.pl, szczegóły w dziale Kontakt.

W przypadku korzystania z gniazd w pokojach pracowniczych i w salach komputerowych  autoryzacja nie jest wymagana.

Reguły bezpieczeństwa

Blokowany jest port 25 dla połączeń wychodzących.